Вратите на НАТО остануваат отворени

Има место за уште нови знамиња пред седиштето на НАТО во Брисел, порача генералниот секретар на…

Опозицијата се врати во Собранието за обраќањето на Столтенберг

Опозицијата се врати во Собранието да го слушне обраќањето на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг… (Прочитајте…

Претседателот Иванов се сретна со генералниот секретар на НАТО г. Јенс Столтенберг

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска го прими генералниот секретар на НАТО г. Јенс…

Средба на Никола Димитров со Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска оствари средба со Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг,…

Столтенберг се сретна со Димитров – ги почна средбите со државниот врв

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг се сретна со министерот за надворешни работи на Македонија Никола…

Интервју со Столтенберг: Сакаме да ви посакаме добредојде во НАТО, но името мора да се реши

Г-дине Столтенберг ова е прва ваша посета на Македонија. По речиси четири години во земјава доаѓа…

ЖАН МИТРЕВ: КОГА МИНИСТРИТЕ ГО ПИЕЈА УТРИНСКОТО КАФЕ, ЈАС ЈА ПОЧНУВАВ ВТОРАТА ОПЕРАЦИЈА!

Континуирана дразба која на некој начин треба да се спречи – вака се доживува себеси кардиохирургот…

ПРАТЕНИКОТ ЉУПЧО ДИМОВСКИ ЌЕ ДАДЕ ИСКАЗ ЗА КРВАВИОТ ЧЕТВРТОК ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Пратеникот од Социјалистичката партија, Љупчо Димовски, денеска е поканет на распит во Обвинителството за организиран криминал…

Бугарскиот парламент го ратификува Договорот за добрососедство со Македонија

Бугарскиот парламент го ратификува со закон Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Македонија. Законот беше…

M-р Александар Попоски: Владеење на правото и правна држава е основниот принцип за кој ќе се залага ГДУ

Членот на Иницијативниот комитет на Граѓанско Демократската Унија, м-р Александар Попоски, вчера беше гостин во емисијата…