Бугарскиот парламент го ратификува Договорот за добрососедство со Македонија

//

Бугарскиот парламент го ратификува со закон Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Македонија. Законот беше усвоен едногласно од страна на  186

Повеќе

M-р Александар Попоски: Владеење на правото и правна држава е основниот принцип за кој ќе се залага ГДУ

//

Членот на Иницијативниот комитет на Граѓанско Демократската Унија, м-р Александар Попоски, вчера беше гостин во емисијата „Став“ на ТВ Плус Куманово. Во

Повеќе

Само ДУИ на собирот за Скендербег, другите партии го изигнорираа Ахмети

//

Само функционерите од ДУИ присуствуваа на денешниот собир по повод 550-годишнината од смртта на албанскиот национален херој Ѓерѓ Кастриоти – Скендербег… (Прочитајте го

Повеќе

Според поранешен амбасадор на САД во Турција: Ердоган помага на вооружена група поврзана со ПКК во нејзината борба со ИСИС

//

Поранешниот амбасадор на САД во Анкара, Џејмс Џефри рече дека Турција и лично претседателот Реџеп Таип Ердоган заземаат двојна позиција и конкретни

Повеќе

Франција и Обединетото кралство ќе потпишат нов договор за мигрантите

//

Францускиот претседател Емануел Макрон и британскиот премиер Тереза ​​Меј ќе потпишат нов договор, кој ќе влијае врз мигрантите, соопштува AFP. Новиот договор ќе

Повеќе