СДСМ: ЗДРАВАТА ЖИВОТНА СРЕДИНА Е ВРВЕН ПРИОРИТЕТ ЗА ВЛАДАТА ПРЕДВОДЕНА ОД СДСМ, ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА НАЈГОЛЕМАТА ПРЕЧИСТИТИЕЛНА СТАНИЦА

//

Владата предводена од СДСМ останува целосно посветена на обезбедување чиста и здрава животна средина и квалитетни услови за живот за сите граѓани,

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЏАФЕРИ НА КОНФЕРЕНЦИЈА НА ТЕМА „СОВРЕМЕНИТЕ ПРЕДИЗВИЦИ НА ТРАНСАТЛАНТСКИОТ БЕЗБЕДНОСЕН ПРОСТОР”

//

Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, на 3-ти и 4-ти јули 2018 година, учествуваше на Конференцијата организирана од страна

Повеќе

ПОЧНУВААТ ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ИЛИНДЕНСКИОТ МАРШ, УТРЕ Е КРАЈНИОТ РОК ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ

//

Утре истекува рокот за пријавување коњаници за учество на традиционалниот Илинденски марш, кој оваа година се одржува јубилејно по 40-ти пат. Подготовките

Повеќе

ШЕКЕРИНСКА: НИКОЈ ОД ЕВРОПСКИТЕ ЛИДЕРИ НЕ ПРЕДЛОЖИЛ ГРАДЕЊЕ НА БЕГАЛСКИ КАМПОВИ ВО МАКЕДОНИЈА

//

Министерката за одбрана на Македонија, Радмила Шекеринска изјави дека на ниту еден состанок на кој таа била присутна, никој од европските лидери

Повеќе

СРЕДБА НА ЗМНР ЖЕРНОВСКИ СО АМБАСАДОРОТ НА ИТАЛИЈАНСКАТА РЕПУБЛИКА ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, КАРЛО РОМЕО

//

Заменик-министерот за надворешни работи на Република Македонија, Андреј Жерновски, денеска оствари работна средба со амбасадорот на Италијанската Република во Република Македонија, Карло

Повеќе