СДСМ: МАНЧЕВСКИ ВО КУМАНОВО- РАСТОТ НА ПЛАТИТЕ ЌЕ ПРОДОЛЖИ, СОЗДАВАМЕ УСЛОВИ ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА ДО КРАЈОТ НА 2019 ГОДИНА ДА ИЗНЕСУВА 500 ЕВРА

//

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски вчеравечер беше во посета на Куманово на средби со граѓани, членови и симпатизери на СДСМ од оваа

Повеќе

МИНИСТЕРКАТА АПОСТОЛСКА ОСТВАРИ РАБОТНА ПОСЕТА НА ОПШТИНА БИТОЛА

//

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, вчера(30.05.2015) оствари работна посета на општина Битола, каде имаше средби со градоначалничката Наташа

Повеќе