ПРАТЕНИКОТ ЉУПЧО ДИМОВСКИ ЌЕ ДАДЕ ИСКАЗ ЗА КРВАВИОТ ЧЕТВРТОК ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

//

Пратеникот од Социјалистичката партија, Љупчо Димовски, денеска е поканет на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција да даде исказ за

Повеќе

Бугарскиот парламент го ратификува Договорот за добрососедство со Македонија

//

Бугарскиот парламент го ратификува со закон Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Македонија. Законот беше усвоен едногласно од страна на  186

Повеќе

M-р Александар Попоски: Владеење на правото и правна држава е основниот принцип за кој ќе се залага ГДУ

//

Членот на Иницијативниот комитет на Граѓанско Демократската Унија, м-р Александар Попоски, вчера беше гостин во емисијата „Став“ на ТВ Плус Куманово. Во

Повеќе

Само ДУИ на собирот за Скендербег, другите партии го изигнорираа Ахмети

//

Само функционерите од ДУИ присуствуваа на денешниот собир по повод 550-годишнината од смртта на албанскиот национален херој Ѓерѓ Кастриоти – Скендербег… (Прочитајте го

Повеќе

Судењето за Мијалков и Јанкулоска се одложи, судијата Бошевски барал изземање

//

Поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, екс министерката Гордана Јанкулоска и останатите обвинети во случајот на СЈО за масовното прислушување „Таргет-

Повеќе