МИНИСТЕРКАТА АПОСТОЛСКА ВО БИТОЛА ГИ ПРЕТСТАВИ МЕРКИТЕ ЗА ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА НА ИНВЕСТИЦИИ

/

Министерката без ресор во Владата на Република Македонија, задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, денеска ја посети Општина Битола, каде оствари средба

Повеќе

СО СЕРИОЗЕН И СТРАТЕШКИ ПРИСТАП ДО ПОДОБРА ИСКОРИСТЕНОСТ НА ЕВРОПСКИТЕ ФОНДОВИ

//

НВО Инфоцентарот и Општина Битола, денес организираа прес-конференција, на која беа презентирани наодите од анализата: „Капацитети за искористување и програмирање на ИПА

Повеќе

РУСКИ ПРОФЕСОР ОБУЧУВАЛ ЧЛЕНОВИ НА „ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА“ КАКО СЕ РАКОВОДИ ДРЖАВА

/

Претседателот на партијата „Единствена Македонија“, Јанко Бачев се пофали дека 50 членови на неговата партија „одбрани според многу строги критериуми“ добиле тродневна

Повеќе

КИРАЦОВСКИ ВО ПОСЕТА НА ПОВЕЌЕ НАСЕЛЕНИ МЕСТА: ПРОМЕНИТЕ ОБЕЗБЕДУВААТ ПОВИСОК ЖИВОТЕН СТАНДАРД И ПОВЕЌЕ ПАРИ КАЈ ГРАЃАНИТЕ

//

Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски придружуван од организациониот секретар Миле Зечевиќ, во изминатиот период посети повеќе населени места низ Македонија, на

Повеќе

ЗАЕВ: РАТИФИКАЦИЈАТА НА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО ПРЕД ОДРЖУВАЊЕТО НА РЕФЕРЕНДУМОТ Е ПОТРЕБНА ЗА ПОБРЗ ВЛЕЗ ВО НАТО

//

Ратификацијата е потребна за да добиеме покана за НАТО, месец порано е месец порано, изјави премиерот Заев за време на прес конференцијата

Повеќе

ВИСОКО ФРАНЦУСКО ОДЛИКУВАЊЕ ЗА МИНИСТЕРКАТА РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА – ОРДЕН „КОМАНДАНТ НА НАЦИОНАЛНИОТ РЕД ЗА ЗАСЛУГИ НА ФРАНЦИЈА“

//

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска ќе биде одликувана со орден Командант на Националниот ред за заслуги

Повеќе