МИЦКОСКИ ОД БИТОЛА: САКААТ ОД ВЛАСТА ДА НЕ НАПРАВАТ РАМНОДУШНИ ДОДЕКА ЈА ПЉАЧКААТ И РАСПРОДАВААТ ДРЖАВАТА, ТОА НЕ СМЕЕ ДА СЕ ДОЗВОЛИ

//

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и состанок со Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Битола. Мицкоски во своето обраќање истакна

Повеќе

УТРЕ ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ КОН ГРЦИЈА НЕМА ДА РАБОТАТ ЗАРАДИ ГЕНЕРАЛНИОТ ШТРАЈК ВО ЗЕМЈАТА

/

МВР информира дека добило известување од страна на грчките гранични полициски служби дека поради најавениот штрајк на грчките царински работници во текот

Повеќе

ПОДНЕСЕН ОБВИНТЕЛЕН АКТ ПРОТИВ СЕДУМ ЛИЦА ВО ПРЕДМЕТОТ ЗА НАЈГОЛЕМАТА ЛАБАРАТОРИЈА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СИНТЕТИЧКИ ДРОГИ ВО ЈУГОИСТОЧНА ЕВРОПА

//

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот суд Скопје 1 Скопје, поднесе обвинителен акт против двајца државјани

Повеќе

ОТФРЛЕНИ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ПОДНЕСЕНИ ОД СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

//

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичната пријава поднесена од организацијата Светски Македонски Конгрес против

Повеќе