Турција ги продолжува воздушните напади во северот на Сирија

//

Турските авиони го продолжија бомбардирањето на курдската енклава Африн, на северот од Сирија, објави агенцијата „Анадолија“. Според информациите, турските авиони Ф-16 синоќа

Повеќе

ВИДЕО:Претседателот на Филипини, нема милост кон луксузните коли на криминалците

//

Еве како претседателот на Филипини, Родриго Дутерте го решава проблемот со криминалците кои своите валкани пари ги инвестираат и демонстрираат во и

Повеќе

Газета Експрес: Косовската полиција и службата за безбедност знаат кој е извршителот на убиството на Оливер Ивановиќ

//

Извори на електронското издание на “Газета експрес” од Косовската разузнавачка агенција (КИА) и полицијата открија дека е познато името на убиецот на

Повеќе