Операцијата успешна, евакуирани и последните македонски граѓани од Авганистан

/

Министерството за надворешни работи информира дека успешно е завршен процесот на евакуација од Авганистан и на последните државјаните на Република Северна Македонија,

Повеќе

СТУДИЈА: Заштитата на Фајзер и АстраЗенека против делта сојот се намалува во рок од три месеци

/

Здравствена студија во Велика Британија покажала дека заштитата која да пружаат вакцините Фајзер и АстраЗенека опаѓа кога се работи за доминантниот делта

Повеќе

(Видео)Тензично на аеродромот во Кабул- американската војска со бодликава жица го запре новиот бран на Авганистанци да влезе на пистата

//

Вечерва американската армија повторно ги запре Авганистанците, кои насилно се обидоа да влезат во меѓународниот аеродром Хамид Карзаи во близина на Кабул.

Повеќе

Бугарскиот премиер Јанев се сретна со пожарникарите што помогнаа во гасењето на пожарите кај нас

//

„Ви благодариме за она што го правите за луѓето. Вашите дела заслужуваат големо признание“, изјави бугарскиот премиер Стефан Јанев на вчерашната средба

Повеќе

Политичкиот лидер на Талибанците синоќа пристигна во Авганистан – дали тој ќе биде идниот претседател ?

/

Абдул Гани Барадар, ко-основач и политички лидер на Талибанците, синоќа пристигна во Авганистан, првпат по повеќе од две децении. Портпаролот на Движењето

Повеќе