МАДУРО ГИ ДОБИ ИЗБОРИТЕ ВО ВЕНЕЦУЕЛА-ОПОЗИЦИЈАТА НЕ ГИ ПРИЗНАВА РЕЗУЛТАТИТЕ

//

Досегашниот претседател Николас Мадуро победи на изборите во Венецуела, јавуваат светските агенции. Според официјалните податоци, Мадуро доби 5,8 милиони гласови, а неговиот

Повеќе