БЕРЛУСКОНИ ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА, ПРОДОЛЖУВА ДА ВОДИ КАМПАЊА ЗА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

/

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони излезе од болницата во Милано, каде што пред шест дена беше опериран поради опструкција на цревата. Берлускони

Повеќе

ПАПАТА ЈА ПРОДОЛЖУВА ПОСЕТАТА ВО БУГАРИЈА-УТРЕ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА

//

Поглаварот на Католичката црква, папата Франциск денеска го продолжува дводневниот престој во Бугарија со посета на бегалскиот прифатен центар „Враждебна“ на периферијата

Повеќе