СКРОМЕН ДУХОВЕН ОТЕЦ КОЈ БЕГА ОД ЛУКСУЗОТ-КАКО ЖИВЕЕ И КАДЕ СЕ ХРАНИ ПАПАТА ФРАНЦИСКО?

//

Поглаварот на католичката црква папата Франциско живее далеку од луксузот на Апостолската палата во Ватикан (резиденцијата на главата на католичката црква). Првиот

Повеќе

МАКРОН ПО ПРИМЕРОТ НА ЗАЕВ И БОРИСОВ- ПРЕДЛАГА ФРАНЦИЈА И ИТАЛИЈА ЗАЕДНИЧКИ ДА ГО СЛАВАТ ЛЕОНАРДО ДА ВИНЧИ

//

Претседателите на Франција и Италија денеска заеднички ќе ја одбележат 500-годишнината од смртта на уметникот и иноватор Леонардо да Винчи во гратчето

Повеќе

АЛБАНСКАТА ОПОЗИЦИЈА ПЛАНИРА ДА ГИ БЛОКИРА СИТЕ ПАТИШТА КОН ТИРАНА

//

Лидерот на опозициската Демократска партија во Албанија, Љуљзим Баша, по состанокот со претседателката на Социјалистичкото движење за интеграција, Моника Круемади, за денеска

Повеќе