Меркел и Шулц на чекор од договор за составување на нова влада

//

Конзервативците на германската канцеларка Ангела Меркел и социјалдемократите поминаа околу 95% од патот за постигнување договор за составување на владејачка коалиција. Ова

Повеќе

Русија ќе ги прави Владивосток и Калининград офшор зони за криптовалути

//

Заменик-министерот за финансии на Русија, Алексеј Мојсеев предложи формирање на специјални офшор зони на руска територија за организирана трговија со криптовалути. Според

Повеќе