ШВЕЃАНИТЕ СО ПЕКОЛЕН ФИНИШ ѝ ГО ЗАГОРЧИЈА ЖИВОТОТ НА УНГАРИЈА!

Ракометарите на Шведска одиграа без никакви калкулации и на крајот славеа над селекцијата на Унгарија со…

ЃОКОВИЌ БЕЗ ПРОБЛЕМИ ДО ТРЕТО КОЛО, ЧИЛИЌ СЕ ИЗМАЧИ ВО ПЕТ СЕТА ВО АВСТРАЛИЈА

Новак Ѓоковиќ на теренот помина околу 90 минути и славеше против Иту Татсум со 3-0 во…

НАВИВАЧИ НА БОРУСИЈА ДОРТМУНД ОСТАНАА БЕЗ СЕЗОНСКИ БИЛЕТИ ЗАШТО НЕ БИЛЕ РЕДОВНИ!

Борусија Дортмунд откажа 500 годишни влезници за навивачите за следната сезона затоа што не присуствувале на…

ШПАНЦИТЕ ЗБУДАЛЕА ПО НАШИОТ ЏИН: МАКЕДОНЕЦОТ СИМИЌ Е НОВИОТ АРВИДАС САБОНИС (ВИДЕО)

Кошаркарот на Барселона, Теодор Симиќ, за две недели ќе наполни само 16 години, но тоа не…

РЕД БУЛ СЕ ШИРИ ВО ФУДБАЛОТ: ПО САЛЦБУРГ И ЛАЈПЦИГ КУПУВА ТРЕТ КЛУБ ВО – ДАНСКА!

По Салцбург и Лајпциг, австриски милијардер планира да купи уште еден европски клуб. Ред Бул планира…

ЕДНА ГОДИНА ОД АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА НА САЛА: СЕМЕЈСТВОТО ТАГУВА ПО АРГЕНТИНЕЦОТ

Помина една година од исчезнувањето на авионот во кој се наоѓаше Емилијано Сала. Аргентинецот леташе од…

РАБОТНИЧКИ ЌЕ БРКА ТИТУЛА ВО ОПРЕМА НА БРЕНД ЧИЈ ЗАШТИТЕН ЗНАК Е – ХРИСТО СТОИЧКОВ

Најтрофејниот кошаркарски колектив кај нас, екипата на Работнички, за време на зимската пауза направи неколку промени…

ЦИРКУЗИ ВО НЕАПОЛ: ТИМОТ ИМА ЧЕТИРИ ФРАКЦИИ, МЛАДИТЕ КАКО ЕЛМАС НЕ ЗНААТ ШТО ДА ПРАВАТ!

Италијанскиот вицепрвак Наполи летоска имаше силна амбиција да ја прекине доминацијата на Јувентус во Серија А,…

ШАРАПОВА НЕ Е СИГУРНА ВО СВОЈАТА ИДНИНА ПО ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

Марија Шарапова доживеа елиминација во првото коло на Австралија опен, откако утринава загуби од Дона Векиќ…

ФА ПОКРЕНА ПОСТАПКА ПРОТИВ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ЗА ДЕРБИТО СО ЛИВЕРПУЛ

Фудбалската асоцијација на Англија денеска објави дека почнува постапка против Манчестер јунајтед поради однесувањето на фудбалерите…