КОВИД-19 УРИВА СÈ: ЗА САМО ЕДЕН МЕСЕЦ ОД КРИЗАТА, ВРЕДНОСТА НА ИГРАЧИТЕ ПАДНА ЗА 28 ОТСТО!

Само еден месец откако експлодира епидемијата на Ковид-19 во Европа, од која најразвиените и најголеми земји…

БЕЗ ТРОШКА ЖАЛ: АЈАКС МУ ГО РАСКИНА ДОГОВОРОТ НА ФУДБАЛЕРОТ КОЈ ТРИ ГОДИНИ БЕШЕ ВО КОМА!

Во време додека целиот свет се соочува со тажни вести поради пандемијата со коронавирусот, будењето по…

КОЈ Е ЧОВЕКОТ КОЈ НА ЈУВЕ МУ СПАСИ 90 МИЛИОНИ, А ГО НАТЕРА РОНАЛДО ДА НЕ ЗЕМА ПЛАТА?

За Џорџо Кјелини, кој се роди пред 35 години во италијанскиот град Пиза, речиси никој тогаш…

ШЕВЧЕНКО: СОСТОЈБАТА ВО ИТАЛИЈА Е КАКО ВО ЧЕРНОБИЛ, ДОКТОРИТЕ СЕ НАШИ ХЕРОИ!

Украинецот Андриј Шевченко ја спореди сегашната состојба во Италија со катастрофата во Чернобил. Поранешниот фудбалер на…

ЧЕФЕРИН ПРИЗНА: АКО НЕ ПРОДОЛЖИМЕ ДО КРАЈОТ НА ЈУНИ, СЕЗОНАТА ЌЕ БИДЕ ЗАГУБЕНА!

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин јавно призна дека сè зависи од пандемијата на коронавирусот. Дали ќе…

„ИЗОЛАЦИЈАТА СТАНУВА НЕПОДНОСЛИВА, А САМО ГОСПОД ЗНАЕ КОГА ЌЕ СЕ ВРАТИМЕ ВО СКОПЈЕ!“

Запирањето на сите активности поради пандемијата со коронавирусот дефинитивно најтешко им паѓа на спортистите и тренерите…

ШОКАНТНА ВЕСТ: ПОЧИНА 22-ГОДИШЕН АМЕРИКАНСКИ ФУДБАЛЕР, НАЈВЕРОЈАТНО ОД – КОВИД-19!

Пандемијата од коронавирусот досега однесе илјадници животи ширум светот, меѓу кои најверојатно ќе биде вброен и…

ХРВАТИТЕ ЖЕСТОКО УДРИЈА ПО НАШИОТ АДЕМИ: ТИ НЕ ЗАСЛУЖУВАШ ДА БИДЕШ КАПИТЕН НА ДИНАМО!

Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Аријан Адеми и неговиот соиграчи од Динамо Загреб се најдоа на жесток…

БАРАЖОТ МАКЕДОНИЈА – КОСОВО ПОВТОРНО ВИСИ И НЕМА ДА СЕ ОДИГРА ВО ЈУНИ?!

Баражите за пласман на Евро 2020 меѓу кои и мечот Македонија – Косово закажан официјално за…

ДОБРА ВЕСТ ЗА ВАРДАР: ФФМ ГО ПРОЛОНГИРАШЕ ЛИЦЕНЦИРАЊЕТО ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ

Тоа што беше најавено уште пред една недела дека рокот за лиценцирање на клубовите за новата…