Четврто обвинение за Груевски – На 24 јануари седнува на обвинителна клупа за уривањето на „Космос“

Никола Груевски, екслидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на 24 јануари во 10 часот седнува на обвинителна клупа, дознава „Макфакс“. Закажно е судење за предметот „ТНТ“  за уривањето на станбениот комплекс Космос на бизнисменот Фијат Цаноски… (Прочитајте го целиот напис овде)