Четврто обвинение за Груевски – На 24 јануари седнува на обвинителна клупа за уривањето на „Космос“

//

Никола Груевски, екслидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на 24 јануари во 10 часот седнува на обвинителна клупа, дознава „Макфакс“. Закажно е судење за предметот „ТНТ“  за уривањето на станбениот комплекс Космос на бизнисменот Фијат Цаноски… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Руски воен хеликоптер се урна во Сирија, загинаа двајца пилоти

Следна статија

Василичарскиот концерт на МОБ годинава со ретро рок и поп хитови

Најново од Вести