„Данас”: САД не му даваат виза на началникот на Генералштабот на српската армија

//

САД не му дадоа виза за влез на началникот на Генералштабот на српската армија генерал Љубиша Диковиќ, објави весникот „Данас“. Според извори на весникот, Американците го поканиле Диковиќ да одржи говор во САД, но потоа не му дале виза, бидејќи присуствувал на руско-белоруски воени вежби во Русија во септември минатата година.

Извор: pogled.mkПретходна статија

Собранието стартуваше и без кворум и без опозиција

Следна статија

Пучдемон повторно ќе биде избран за каталонски премиер

Најново од Вести