Денеска се очекуваат првите информации од истрагата за убиството на Оливер Ивановиќ

//

Денеска се очекува официјалната власт во Приштина да ги објави првите резултати од истрагата за убиството на Оливер Ивановиќ. Обвинителот Шухри Суља кој ја води истрагата за убиството на Ивановиќ, изјави дека ќе бидат изнесени податоци од безбедносните камери, детали за запалениот автомобил како и форензички докази.Претходна статија

Федерер обезбеди четвртфинале на Австралија Опен

Следна статија

Англичаните тврдат: Рома прифати понуда од 28 милиони фунти, но се уште не е готово

Најново од Вести