Денеска сончево и топло, утре попладне дожд и грмежи

/

Денеска времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена, а попладне на места со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен, на места повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната од 32 до 39 степени. УВ=8.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде околу 17, а максималната ќе достигне до 37 степени.

Утре ќе дува засилен североисточен ветер, што ќе предизвика благо опаѓање на дневната температура. Од утре во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.Претходна статија

МНР: Бугарскиот конзул немал право да присуствува на увидот на Комисијата за спречување дискриминација

Следна статија

Отстранети 60 кубни метри отпад од дива депонија во населбата Топаана

Најново од Вести