| |

ДЕТАЛИ ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО ТРУБАРЕВО – ЗАГИНАТ МОТОЦИКЛИСТ

Во сообраќајна несреќа што се случи вчера во скопското село Трубарево, учествувале возило „бмв“, управувано од Д.Д.(72) од Скопје, малолетен пешак од с.Трубарево и мотор, управуван од И.Ќ.(40) од с.Долно Лисиче, скопско, кој починал на местото на незгодата.

Д.Д. и малолетниот пешак се пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде кај малолетниот пешак биле констатирани тешки телесни повреди, а кај Д.Д. телесна повреда.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот мотоциклист ќе биде предадено за обдукција.Слични Објави