Диети кои не треба да ги применувате после празниците

/

Заедно со празниците доаѓа и непосакуваната прекумерна тежина. Секогаш после Божиќ решавате да започнете диета и да ставите крај на лошите навики, но најчесто не сте толку решителни и упорни во намерата. Утехата ја наоѓате во диетите на славните личности кои секогаш изгледаат фантастично без оглед на празниците… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Грејпфрут против настинки и грип

Следна статија

Рецепт на денот: Вкусно топено сирење!

Најново од Магазин