ДОМАШНА КРЕМА ЗА ДЕПИЛИРАЊЕ СО ПАСТА ЗА ЗАБИ

/

Во следните неколку редови ќе најдете рецепт за домашна крема за депилирање што ќе ве спаси од непријатните влакна. Дали сте заинтригирани? Може да ви прозвучи чудно но пастата за заби е една од состојките на кремата што можете сами да си ја направите. Резултатите се загарантирани и ефикасни, а постапката е сосема безбедна. Нема да добиете алергија или иритација.

За оваа крема ви се потребни само две лажици крем за лице и лажица паста за заби. Откако ќе добиете хомогена смеса, можете да ја примените каде што имате вишок влакна. Оставете ја смесата да дејствува најмалку 20 минути. Потоа, едноставно отстранете ја мешавината од вашата кожа и влакната ќе исчезнат.

Претходна статија

ТЕСТ: ОДБЕРЕТЕ ЕДЕН ОД СИМБОЛИТЕ НА СЛИКАТА И РАЗБЕРЕТЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ЗА ДА ДОНЕСЕТЕ ПОЗИТИВНА ПРОМЕНА ВО ВАШИОТ ЖИВОТ

Следна статија

НАЈИНТЕРЕСНИТЕ МИТОВИ И ЛЕГЕНДИ ЗА СОНИШТАТА

Најново од Магазин

(Видео) Проф. д-р. Иван Д. Иванов во дуел со проф. д-р Тодор Чепреганов: Основачот на ВМОРО Иван Хаџи Николов му рекол на Васил К’нчов дека се надценува бидејќи Македонија одамна е бугарска

Професорите Иван Д. Иванов од Универзитетот во Синцинати и Тодор Чепреганов од Институтот за национална историја