ДВЕ ЕДНОСТАВНИ РЕЦЕПТИ СО ЦВЕКЛО ЗА ДЕТОКСИКАЦИЈА НА ЦРНИОТ ДРОБ И ЗАПИРАЊЕ НА ШИРЕЊЕТО НА ТУМОРНИТЕ КЛЕТКИ

/

Сок од цвекло за спречување ширењето на туморот

Состојки што ви се потребни:

3 парчиња цвекло
2 јаболка
1 чешне лук
мал ѓумбир
2 стебленца од целер

Подготовка:

Сè што треба да направите е добро да ги измиете состојките и да ги смелите. Ставете ја смесата во тегла или чаша и консумирајте ја еднаш дневно.

Сок од цвекло за детоксикација на црниот дроб

Состојки што ви се потребни:

1 морков
1 јаболко
1 глава цвекло
1 чаша вода (со малку мраз)

Подготовка:

Измешајте ги убаво состојките додека не добиете хомогена мешавина. Пијте ја смесата еднаш дневно.

 Претходна статија

10 ПРЕПОРАКИ НА ДОКТОРИ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА НА РАК И ДРУГИ БОЛЕСТИ

Следна статија

ГАЛЕРИЈА: НЕ ЗНАМ КОЈ ИМ ГО ПРАЕЛ ФОТОШОПОТ НА БАБИВЕ, АМА МЕЛИТА МЕЛИ I (ПОПОЛНЕТ) II (ПОПОЛНЕТ) И III (САМО ШТО НЕ ГО НАПОЛНИВ) МОЖЕ ВОДА ДА ИМ НОСИ

Најново од Магазин

(Видео) Проф. д-р. Иван Д. Иванов во дуел со проф. д-р Тодор Чепреганов: Основачот на ВМОРО Иван Хаџи Николов му рекол на Васил К’нчов дека се надценува бидејќи Македонија одамна е бугарска

Професорите Иван Д. Иванов од Универзитетот во Синцинати и Тодор Чепреганов од Институтот за национална историја