Ѕампарини: Ги имаме Несторовски и Трајковски, лудост е да купуваме нов напаѓач

//

Маурицио Ѕампарини нема влако на јазикот и директно одговори на новинарско прашање „Дали Палермо ќе се засили со напаѓач во зимскиот преоден рок”. Контроверзниот претседател на клубот од Сицилија го цени македонскиот тандем и вели дека тие се сосема доволни за кам-бек во Серија А… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

„Бомба“ од Турција: Лион понудил 10 милиони за Елмас, Фенербахче експресно одбил!

Следна статија

Еврозоната со најсилен раст во последниве 7 години

Најново од Вести