Ѕанакопулос: Каменос нема да биде пречка за решение на името

//

Надежи дека 2018 година би можела да биде годината кога би се затворило прашањето за името, изрази портпаролот на грчката влада Димитрис Ѕанакопулос, во интервју за државната телевизија ERT… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Германскиот производен сектор ги собори сите рекорди

Следна статија

8. јануари неработен за сите граѓани

Најново од Вести