Еврозоната со најсилен раст во последниве 7 години

//

Еврозоната ја заврши 2017 година со најсилен економски раст во последниве седум години, вели студијата објавена денеска од страна на Ројтерс и Асошиејтед прес. Компанијата за финансиски информации „IHS Markit“ изјави дека нејзиниотглавен индекс „IHS Markit’s Final Composite Purchasing Managers’ Index“, кој е добра мерка за бизнис активност и растот, се зголемил на 58,1 поени во декември наспроти 57,5 поени претходниот месец. Вредноста над 50 поени бележи раст, а нивото од декември е највисоко од февруари 2011 година… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Ѕампарини: Ги имаме Несторовски и Трајковски, лудост е да купуваме нов напаѓач

Следна статија

Заврши состанокот за името во Атина

Најново од Вести