Фатен млад скопјанец при обид да ограби аптека

/

Дваесет и петгодишен скопјанец со иницијали А.Х. бил приведен при извршување на тешка кражба во аптека.

Според информациите од полицијата, настанот се случил синоќа по полноќ во објект лоциран на улицата 11 Октомври во Скопје.

„Крадецот е приведен во полициска станица и од него е одземен предметот кој го употребил при извршување на делото“, информираат од МВР.По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: temite.mk

Претходна статија

Куба почна со извоз на својата вакцина против коронавирус

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека Шилегов исплаќал милионски суми на наместени тендери

Најново од Вести