ФОКУС: АРДИТА ДАНИ ЌЕ БИДЕ ШЕФИЦА НА ДУИ ВО КИЧЕВО

//

Изборот на потпретседателот на ДУИ и довчерашен градоначалник на Чаир, Изет Меџити, за нов претседателот на чаирскиот огранок на интегративците, кој долги години го предводеше контроверзниот Беќир Асани, претставува најава за изборните собранија што во следниот период ќе се оддржат во другите партиски ограноци.

Како што неофицијално дознава Фокус, уште отсега е речиси познато дека шефица на партискиот огранок во Кичево ќе биде Ардита Дани, која во минатиот период беше советничка во Советот на Општина Кичево од редовите на „интегративците“, а неодамна беше избрана во раководството на Форумот на жени на ДУИ.Целиот напис прочитајте го овде.Претходна статија

НЕТАНЈАХУ ГО ПОВИКА ГЛАВНИОТ РИВАЛ ГАНЦ ВО ШИРОКА КОАЛИЦИЈА

Следна статија

ЖИТЕЛИТЕ НА ЛАБУНИШТА НА ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ ПРОТЕСТ

Најново од Вести