ФОНДАЦИЈАТА „СЛАВКО ЈАНЕВСКИ“ ЌЕ ГО ОБЈАВИ ДОБИТНИКОТ НА НАГРАДАТА „РОМАН НА ГОДИНАТА“

/

Фондацијата за унапредување и промоција на културните вредности „Славко Јаневски“ денеска на прес-конференција во Кинотека, ќе го објави годинашниот лауреат на наградата „Роман на годината“.Поради состојбата со коронавирусот, датумот на свеченото врачување на наградата дополнително ќе биде одреден.Претходна статија

ЕКАТЕРИНИ САКЕЛАРОПУЛУ ЈА ПРЕЗЕМА ФУНКЦИЈАТА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ГРЦИЈА

Следна статија

БИТОЛЧАНКА ГО УЦЕНУВАЛА СО 20 000 ЕВРА ПОРАНЕШНИОТ ЉУБОВНИК , ОЈО БАРА ПРИТВОР

Најново од Истакнато

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи