ФОТО: Падна дрво во Дебар Маало, повреди дете и уништи автомобил

/

Во скопската населба Дебар Маало доцна синоќа паднало дрво врз автомобил, а воедно според порталот

„360 степени“ повредило и дете. За среќа, како што изјавил градоначалникот на општина Центар за овој портал, Саша Богдановиќ, детето било полесно повредено, односно имало само изгребаници.

– Дрвото паднало само од себе. Со зелени гранки било, но исушени корени, без корени, изјавил Богдановиќ за „360 степени“.Извор: zoom.mk

Претходна статија

Димитров се сретна со министрите од ЕУ-Давале силна поддршка на Северна Македонија

Следна статија

Прво пристап до нивите, па потоа пат-Земјоделци ја блокираа изградбата на експресниот пат Штип-Кочани

Најново од Вести