ГЕРОСКИ: ДРУЖЕ ЗАЕВ, ШТО СИ ЗБОРЕЛ СО БОКИ, ЗА ОРЦЕ КАМЧЕВ

//

Во својата најнова колумна објавена на порталот „Плусинфо“, новинарот Бранко Героски, го повикува премиерот Зоран Заев, да каже што зборувале со Боки 13 за бизнисменот Орце Камчев.

„Ајде сега храбро и транспарентно, друже Заев. Да слушнеме што е оваа работа со другарчето Боки. Македонија има право да знае!“- пишува Героски.

Претходна статија

ЕЛ ЧЕКА: ФАТИМЕ ФЕТАИ Е ИСТА КАКО КАТИЦА ЈАНЕВА

Следна статија

ЈАНЕВА: ПРЕГОВАРАВ СО ЛИЦЕТО О.К. ДА СТАНЕ СОРАБОТНИК-СВЕДОК ВО НОВА ПРЕДИСТРАГА

Најново од Вести