Голден Стејт Вориорс ја почуствуваа лутината на Лу Вилијамс од Клиперс

/

ЛА Клиперс успеа со одлична игра успеа да го порази актуелниот шампион Голден Стејт Вориорс и тоа со голема разлика, со резултат од 125:106.Со овој нанесен пораз успеа да им ја прекине серијата од пет победи на Вориорс… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Атина ги искритикува ставовите на грчката црква за терминот „Македонија“

Следна статија

Истражување: Младите во Хрватска не се сигурни дали се повеќе Балканци или Европејци

Најново од Вести