Големи очекувања од средбата Заев и Ципрас

Грчките медиуми наголемо пишуваат за средбата меѓу премиерите Заев и Ципрас која на 24 јануари треба да се одржи на маргините на Светскиот економски форум во Давос и тврдат дека разговорите за решение на спорот за името од преговарачко ниво со Нимиц, па министерско ниво со Димитров и Коѕиас ќе се издигне и на премиерско ниво. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

22 трикови што многу ќе ви помогнат во кујната (ВИДЕО)

Следна статија

„ИСЦЕЛИТЕЛ“ НА НАЈГОЛЕМИОТ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ ВО НОРВЕШКА

Најново од Разно