|

Гостиварец фатен со 1.600 парчиња петарди

На гостиварската улица „Борче Јовановски“, вчера во попладневните часови бил приведен 49-годишен гостиварец со иницијали Б.А.

Како што информираат од МВР, при преглед во неговата монтажна барака биле пронајдени околу 1.600 разновидни петарди и други пиротехнички средства.

Тој бил задржан во полициската станица Гостивар и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвена пријава за „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

Извор: temite.mkСлични Објави