Град со големина на орев погоди делови од Преспа

/

Жешкото време во источниот дел на Преспанскиот регион попладнево донесе силен град околу 19 часот го погоди делови од регионот насадени со јаболка.

Повеќе места со јаболкови насади биле погодени од градот, а овошките се уништени.

Метеоролозите за денес најавија невреме.– Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на невреме со град и силен ветер. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, најавија од УХМР.

Претходна статија

О.Карпош: Во Бардовци не се гради центар за бегалци, туку прифатен центар за странци

Следна статија

Откажан концертот, но не и централната манифестација, Груби вели дека ќе се одржи согласно сите протколи

Најново од Вести