ГУЖВА НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ СО ГРЦИЈА- СЕ ЧЕКА ПО ПОЛOВИНА ЧАС

//

На граничните премини Богородица и Дојран за излез од нашата држава се чека околу 30 минути, а на останатите премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти Автомотосојузот.

Од АМСМ препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Тоа посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.Претходна статија

ВЧЕРАШНИОТ ОРИЗ Е ШТЕТЕН ПО ЗДРАВЈЕТО

Следна статија

СЕ ПРЕВРТЕ ВОЗИЛО НА АВТОПАТОТ КОН ТЕТОВО, ПОВРЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА

Најново од Вести