ХАРАДИНАЈ БАРА ЕКСТРАДИЦИЈА ВО КОСОВО НА „КУМАНОВСКАТА ГРУПА“

//

Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај бара од Македонија да им дозволи на припадниците на т.н. „кумановска група“ преостаниот дел од казната да го отслужат во косовските затвори, јавува Алсат.

Според Харадинај Косово не треба и не смее да биде рамнодушно за судбината на своите граѓани и на нивните семејства.

Припадниците на кумановската група се осудени за тероризам, за настаните од 9 и 10 мај 2015 година. Тие треба да одлежат вкупно 746 години затвор.

Претходна статија

ОПШТИНА ОХРИД СО МОЛК ЈА БРАНИ ДИРЕКТОРКАТА НА ЈП „БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ“ ГОРДАНА ЈОВАНОСКА

Следна статија

ЌЕ СЕ НАЈДЕ ЛИ ЈУНАК, КОЈ ЌЕ МУ РЕЧЕ НА АХМЕТИ: „ДОСТА ЈЕ БИЛО АНТИЌУ ПОВУЦИ СЕ“?!

Најново од Вести