Харадинај доби албански пасош

//

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај доби албански пасош. Според албанскиот весник „Дита“, Харадинај, кој пред неколку дена не доби американсдка виза, станал албански државјанин и притоа добил пасош. Весникот нагласува дека податоците на Харадинај се внесени во системот на лицата кои имаат албанско државјанство, и притоа се очекува тој деновиве и да го прими албанскиот пасош… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Како би изгледале ликовите од цртаните филмови ако ги режираше Квентин Тарантино (ГАЛЕРИЈА)

Следна статија

Ердоган бара тет-а-тет средба со Меркел

Најново од Вести