И ПОСАКАА ДОБРЕДОЈДЕ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК: ЕЛЕНА ЛИВРИНИЌ ПОТПИША ЗА РАПИД БУКУРЕШТ

/

Македонската репрезентативка Елена Ливриниќ потпиша договор со романскиот гигант Рапид Букурешт. Поранешната ракометарка на Металург, во минатата сезона играше за Галаци, тим кој исто така настапува во романското првенство. Интересно, Рапид Букурешт на нашата репрезентативка и посака добредојде на македонски јазик.

Извор: Спорт1Претходна статија

НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ПРИВЕДЕНО ЛИЦЕ КОЕ ПРИЛОЖИЛО ТУЃ ПАСОШ

Следна статија

СВЕДОК НА СЈО: ЗНАЕВМЕ КАДЕ И КАКО МИЈАЛКОВ И ГРУЈЕВСКИ СЕ ЛОГИРААТ ЗА ДА ПРИСЛУШУВААТ

Најново од Вести