ИЈЗ: ЧАИР РЕКОРДЕР ПО ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

/

Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) соопшти дека од вкупно 1.226 заразени во државава, 658 се во главниот град Скопје, а најмногу заболени има во општините Чаир, Бутел и Гази Баба.

По општини активнио случаи Скопје заклучно со вчерашните случаи:

Чаир 152
Бутел 59
Гази Баба 58
Аеродром 53
Сарај 52
Центар 52
Карпош 40
Кисела Вода 29
Арачиново 23
Студеничани 18
Ѓорче Петров 17
Илинден 17
Шуто Оризари 12
Петровец 6
Чучер Сандево 3
Сопиште 2

Претходна статија

КОСОВО ЈА ОТВОРА ГРАНИЦАТА СО АЛБАНИЈА-НЕМА ДА ИМА ИЗОЛАЦИЈА ПО ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА

Следна статија

ПРВО ЌЕ СЕ ПОЈАВИШ НА ТЕЛЕВИЗИЈА ПА ПОСЛЕ ЌЕ ДОБИЕШ ТЕСТИРАЊЕ

Најново од Вести