Интервју со Кирил Поп Христов: Ме прогонија од дома, но не им се лутам

/

Актерот Кирил Поп Христов повеќе од три и пол години живее во еквадорското село Манглар Алто и сега првпат по неговото отселување се врати во Македонија. За актерот, попознат како Кили за домашната јавност, нема зборови што може да ја доловат неговата енергија, топлина и убавина што ја шири од неговата душа. Неполни 10 дена откако тој се врати во земјава, направивме разговор што го водевме во неговиот дом во скопски Капиштец… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Кој владее со Иран?

Следна статија

Глобалната економија е поздрава отколку што мислиме

Најново од Интервју