ИСТРАГА ЗА ДВЕ ЛИЦА ПО АКЦИЈАТА ВО КОЈА БЕШЕ ЗАПЛЕНЕТ КОКАИН ВО САРАЈ

//

Акцијата од Крушопек која овие денови е во фокус на јавноста а која е поврзана со запленетиот кокаин кој во земјава дојде Колумбија и Еквадор, отвори истрага за две лица.

Првично беа приведени четворица, а по распитот надлежните решија истрага да се води за сопственикот на фирмата која го увезува овошјето кој доби притвор, додека второосомничениот засега доби мерка обезбедување присуство. Две други лица пак се ослободени.

Кокаинот, како што беше соопштено е запленет во кутии од банани додека како доказ се запленети камионот марка Ивеко 1098, мобилни телефони и пари.Она што допрва ќе се истражува е каде е остатокот од дрогата и откривање на мрежата на дилерите.Претходна статија

ЛИДЕРИТЕ НА ЕУ СО ИТЕН ПОВИК ЗА ПРЕКИН НА ОГНОТ ДО СИРИСКИОТ РЕЖИМ

Следна статија

МАРИЧИЌ: ЧУЛЕВ ВО КРУШОПЕК ЗАГРОЗИ МЕЃУНАРОДНА АКЦИЈА ЗА БОРБА ПРОТИВ ДРОГА

Најново од Вести