Јаховиќ е Супермен во турското првенство

//

Адис Јаховиќ е херојот на првиот дел од сезоната во турското првенство. Македонскиот напаѓач е вистински пердводник на тимот на Гезтепе, кој сезонава влезе во елитата, а сега е во борба за висок пласман. По 17 меча, Гезтепе има 30 бодови и е на само шест помалку од лидерот Басакшехир.  Најзаслужен за одличните резултати на Гезтепе, секако е нашиот Јаховиќ. Тој е најдобар играч и со 14 погодоци е предводник на екипата. Не само што е најдобар стрелец во својот клуб, Адис е на делба на првото место на најдобри стрелци во турското првенство. Со 14 погодоци се и Гомис од Галатасарај и Јилмаз од Трабзон… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Од почит за се она што има сторено, Барса му дава одвразани раце на Меси да замине

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Судската власт да не биде алатка за политичка пресметка

Најново од Вести