КАМЧЕВ СИ ГИ БАРА НАЗАД ПАРИТЕ ОД СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

//

Осомничениот во случајот на СЈО „Империја“ Орце Камчев, кој му дал поткуп од еден и пол милион евра на Бојан Јовановски-Боки 13 за да влијае кај Катица Јанева да се запре истрагата против него, нема да одговара, и покрај тоа што не пријавил навреме за тие пари да бидат обележани. И покрај тоа што се одговара еднакво за примање и давање поткуп, Обвинителството за организиран криминал и корупција, во случајов нема да го гони Камчев, кој е сведок во нивната истрага „Рекет“, објави СДК.мк, пренесува „Слободен печат

Претходна статија

ПАРНОТО ПОЕВТИНУВА ОД 1 АВГУСТ

Следна статија

OПОЗИЦИЈА ШТО СЕКОЈ БИ ЈА ПОСАКАЛ

Најново од Вести