„КИДАЈ ИЗ МОЈЕ КУХИЊЕ“ ЌЕ СЕ ОДИГРА ВО ТЕАТАР КОМЕДИЈА НАМЕСТО ВО НОВО ЛИСИЧЕ

/

Поради најавата на невреме во вечерните часови вечерашната претстава на Шабачкиот театар од Србија „Кидај из моје кухиње“ во рамки на фестивалот на комедијата „Гола месечина“ денеска наместо на вообичаената локација во Спортскиот центар Ново Лисиче, ќе се одигра во Театар Комедија со почеток во 21:00 часот.

Ги покануваме граѓаните да подигнат бесплатни билети од билетарницата на театарот.Претходна статија

АНАЛИЗА НА РСЕ: ЌЕ ДОБИЕ ЛИ МАКЕДОНИЈА ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ?

Следна статија

СПЕЦИЈАЛНИОТ СОВЕТНИК НА ЈОХАНЕС ХАН: МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ЗА ЕУ

Најново од Истакнато

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи