|

Киев: Во последните 24 часа Русите истрелаа 99 ракети кон Запорожје, двајца загинати

Во последните 24 часа, руските сили 99 пати го гранатирале регионот Запорожје, при што најмалку две лица ги загубиле животите, соопшти регионалниот гувернер Јуриј Малашко.

„99 напади на 24 населени места. Окупаторот повторно го нападна регионот Запорожје. Во нападот загинаа 77-годишен маж и 70-годишна жена“, рече Малашко, додавајќи дека уште една постара жена на 64-годишна возраст била пренесен во болница поради повреда.

Слични Објави