| |

ЌЕ СЕ СПИЕ ЛИ МИРНО ВЕЧЕРВА: ЕВЕ КАДЕ И СО КОЛКАВА ЈАЧИНА БЕШЕ СИЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕСОТ КОЈ ПРЕД МАЛКУ ЈА СТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтер повторно ја потресе Македонија.

Епицентарот бил во близина на Националниот парк Маврово, на длабочина од 6,2 км.

Инаку претходно уште еден силен земјотрес со јачина од 3,6 степени беше регистриран од Европскиот медитерански сеизмилошки центар (ЕМСЦ) во гостиварскиот раегион.

За потсетување утринава во 04:54 часот беше регистриран првиот и најсилен земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтер, по што следуваа неколку афтер шока, но тлото не мирува во текот на целиот ден.

Слични Објави