КОГА „ВАРДАРЦИ“ ЌЕ ГИ ДОБИЈАТ СВОИТЕ ПЛАТИ?

//

И покрај фактот што ФК Вардар солидно се офајди од учеството во ЛЕ (со сума од над 3 милиони евра), беспарицата се уште го тресе играчкиот и стручниот кадар, кои што веќе осми месец немаат земено плати. Поради проблемите со исплатата двајца фудбалери на Вардар, Јуфо и Барсеѓан имаат проблеми со своите работни дозволи, поради што веќе еден месец не настапуваат за клубот. Навивачите и јавноста прашуваат дали тоа раководство има намера да ја среди финансиската состојба во клубот, пред да го отстапи истиот на новите сопственици од 2019 г.Претходна статија

СДСМ:  ЌЕ ИМА ОДГОВОРНОСТ ЗА ПРОПУСТИТЕ НА АВТОПАТОТ КИЧЕВО – ОХРИД

Следна статија

СТОИЛКОВСКИ : НЕПОТИЗМОТ Е ВРВ НА ЛИЦЕМЕРИЕТО НА ВЛАДАТА НА СДСМ

Најново од Вести