Костадиновски: Претседателот Иванов не се советуваше со мене за амнестијата

//

Уставниот судија Дарко Костадиновски, кој му беше советник на Ѓорге Иванов, изјави дека претседателот на се советувал со него за амнестијата што ја прогласи на 12 април, 2016 година.

Костадиновски денеска во Собранието беше избран за судија во Уставниот суд. Тој рече дека ќе ја извршува должноста согласно со законите и одговорно. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Грчкиот заменик-министер за транспорт смета дека во преамбулата на македонскиот Устав има иредентизам

Следна статија

Реал Мадрид води преговори со Јоаким Лев

Најново од Вести