|

КОВИД СТАТИСТИКА: 154 нови случаи од 1967 тестови, починале 12 пациенти

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 1.967 тестирања, а регистрирани се 154 нови случаи на КОВИД-19.

Регистрирани сe 408 оздравени пациенти. Пријавени се 12 починати лица.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 187.068 бројката на оздравени пациенти е 167.810, на починати е 6.472, а бројот на активни случаи изнесува 12.786.

Слични Објави