Кривична пријава за предизвикување на шумски пожар против двајца албански државјани

/

На 14.08.2021 СВР Охрид – Одделението за внатрешни работи Дебар до Основното јавно обвинителство Дебар поднесе кривична пријава против Л.Е.(32) и Е.Ц.(31) од Р.Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување шумски пожар“, предвидено и казниво по член 227 од Кривичниот законик.

Пријавените се сомничат дека предизвикале шумски пожар за кој било пријавено дека настанал на 13.08.2021 на подрачјето на дебарско.Претходна статија

Од утре се собираат потписи за независни листи на локалните избори

Следна статија

Талибанците влегуваат во Кабул

Најново од Вести